Ema má svátek a dává dárky :-)

8. Duben 2009 - 0:49 — Eva Rázgová

Jak možná víte, 8. dubna má Ema svátek, a proto rozdává dárky.

V rámci sponzorského programu Emaweb (nejen) pro školy letos podpořím tyto projekty (pořadí je náhodné):

  • web Žákovského zastupitelstva při MČ Praha - Libuš;
  • web Ekocentra Zahrada při DDM Mladá Boleslav;
  • web o.s. REPT, které podporuje kulturní projekty a začínající umělce.

Děkuji všem, kteří se do programu přihlásili. S těmi, na které se tentokrát nedostalo, se budu se těšit na spolupráci třeba někdy příště.


Drupal je volně stažitelný (open source) redakční systém; jeden z nejlepších svého druhu na světě. Stavebnicová logika volně stažitelných modulů umožňuje poskládat jednotlivé funkce každému uživateli na míru. Web (ani jeho administrátor) tak není zatížen nepřehledným balastem funkcí, které nepotřebuje. Autorem Drupalu je belgický programátor Dries Buytaert. Vývoji Drupalu se intenzivně věnují stovky vývojářů po celém světě; na bezpečnost systému dohlíží mezinárodní bezpečnostní tým.

Redakční systém (též CMS - content management system) umožňuje spravovat a upravovat obsah webových stránek bez znalosti programování. Vkládání obsahu na web se děje online prostřednictvím administračního rozhraní - webového formuláře (podobně, jako když například zadáváte údaje při nákupu v e-shopu). Stejným způsobem se ovládá nastavení funkcí, rozložení jednotlivých prvků na stránce apod.

Kdo je EMAWEB

Eva Rázgová
Polní 23
Velké Přílepy
252 64

tel./fax 220 930 410
mob. 607 623 742

ema@emaweb.cz
www.emaweb.cz

IČ: 87255103

Partneři

Lukáš Illek
marketing, produkce